Czytelnia: porady, artykuły dotyczące fryzur


Wzbierz kategorię:


Brwi

Głównym zadaniem brwi jest ochrona narządów wzroku przed uszkodzeniami oraz napływaniem do nich pewnych szkodliwych substancji. Prócz funkcji zdrowotnej, brwi pełnią również funkcję estetyczną, wpływając na postrzeganie nas przez innych ludzi.

Depilacja, rodzaje depilacji

Depilacją nazywa się powszechną obecnie praktykę usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Depilację można wykonywać na wiele sposobów, gdyż stale rozwijają się i powstają nowe metody tej techniki.

Długość włosów

Długość włosów w każdej kulturze jest mierzona inaczej. W pewnym kraju, włosy do brody mogą być uznawane za krótkie, w innym natomiast, jako długie. Wielu badaczy zastanawiało się nad tym, dlaczego długość włosów jest tak ważna dla ludzi.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów przez długi czas w dziejach ludzkości było trudnym zabiegiem. Już w starożytnej Grecji stosowano różnego rodzaju substancje, dzięki którym rozjaśniano włosy lub kolorowano je na konkretne kolory kojarzące się z pewnymi cechami osobowości.

Fryzury klasyczne

Fryzjer specjalizuje się w strzyżeniu, modelowaniu i układaniu fryzur, regeneracji i odżywianiu zniszczonych włosów oraz farbowaniu. Wszystkie te techniki, fryzjer dostosowuje do struktury włosów danego klienta oraz jego stylu i wyglądu.

Grzywka, rodzaje grzywek

Grzywką nazywa się znacznie skrócone, w stosunku do całej długości, włosy w przedniej części głowy, które opadają na czoło. Są różne rodzaje grzywek. Klasyczną wersją jest cięcie włosów na równej długości wzdłuż linii brwi.

Kolor włosów

Kolor włosów powstaje w wyniku pigmentacji dwóch rodzajów melaniny: eumelaniny i feomelaniny. Ciemną barwę włosów warunkuje bardzo duża ilość melaniny, jasną zaś, jej niedobór.

Kręcone włosy

Niewątpliwie, w procesie rozwoju człowieka, włosy odgrywały bardzo ważną rolę. Podczas wielu wędrówek w krajach o bardzo wysokich temperaturach, włosy chroniły skórę człowieka przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Łysienie, wypadanie włosów

Łysieniem nazywa się utratę włosów z głowy lub ciała, do takiego stopnia, że dane miejsce jest całkowicie pozbawione owłosienia. Rodzajów łysienia jest kilka. Najbardziej powszechnym jest łysina androgenowa.

Modne fryzury

Najbardziej modnymi fryzurami dla kobiet są bez wątpienia fryzury klasyczne i uniwersalne, czyli takie, które pasują każdemu. Najlepszym rodzajem strzyżenia jest cieniowanie, czyli stopniowe skracanie włosów na różnych wysokościach.

Ozdoby do włosów

Na rynku istnieje bardzo wiele różnych ozdób do włosów. Są to różne spinki, gumki, koraliki, itp. Najczęściej ozdoby na włosach pojawiają się u dziewczynek i dodają im uroku.

Porady dotyczące włosów i fryzur

Obecnie jest bardzo wiele różnych miejsc, w których można zapoznać się z profesjonalną poradą fryzjerską, często bez konieczności wychodzenia z domu i co więcej, wydawania pieniędzy.
MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady