Depilacja laserowa

 

Depilacja laserowaLaserowe usuwanie włosów jest jednym z najnowszych i najbardziej efektywnych sposobów ograniczającym porost niepożądanych włosów. Większość procedur jest wykonywanych ze względów kosmetycznych.

Laserowe usuwanie włosów.
Laserowe usuwanie włosów może być kosztowne. W zależności od obszaru jaki chcemy depilować, koszt laserowego usuwania włosów może wahać się od 200zł do 1500zl za sesję. Dla maksymalnej skuteczności wymagane jest zazwyczaj wiele sesji, bo włosy rosną w cyklach. 

Depilowane obszary:
- górna warga 
- twarz 
- klatka piersiowa 
- pachy 
- kark 
- plecy
- brzuch 
- nogi 
- okolice bikini

Lasery zmniejszają porost włosów, zwalniając impulsy światła, które wnikają w skórę, w mieszki włosowe. Pęcherzyki pochłaniają energię lasera, a następnie są niszczone przez nią. Kilka rodzajów laserów jest dostępnych do użytku, w tym: 
- Laser rubinowy 
- Laser aleksandrytowy 
- Pulsacyjny laser diodowy 
- Intensywne, pulsujące źródło światła

Lekarz oceni rodzaj skóry pacjenta, aby określić, który laser jest najlepszy do tego konkretnego pacjenta. Lasery mają różne właściwości, dzięki czemu każdy jest unikatowy w depilacji ciemniejszych lub jaśniejszych włosów, przy ciemnej skórze lub zależnie od rodzaju włosów. 

Przed rozpoczęciem.
Zanim poddasz się laserowemu usuwaniu włosów, poddaj się badaniu lekarskiemu. Weź pod uwagę następujące pytania: 
- Czy lekarz to chirurg kosmetyczny i posiada uprawnienia do wykonywania tego zabiegu? 
- Czy pielęgniarki w pomieszczeniach są licencjonowane? 
- Ile lat ten lekarz praktykuje? 
- Czy można zobaczyć zdjęcia z osób, które poddały się temu samemu zabiegowi?

Przed leczeniem, lekarz spotka się z pacjentem w celu określenia typu skóry i ustala rodzaj lasera który będzie użyty. Należy mieć świadomość, że u osób o jasnych włosach (blondynki lub rude) lub bardzo cienkich włosach, a także u ludzi, którzy mają ciemną skórę, zabiegi laserowe mogą nie być tak skuteczne, jak u osób o ciemniejszych, lżejszych włosach i skórze. Lekarz wyrazi swoje zdanie na temat skuteczności zabiegu, opierając się na przeprowadzonych ustaleniach. Osoby opalone nie powinny korzystać z laserowego usuwania włosów dopóki opalenizna zniknie. Trzeba omówić z lekarzem, czy skóra nie choruje, leki aktualnie przyjmowane, i ewentualne tatuaże w pobliżu miejsca, które będzie depilowane.. Lekarz powinien przeprowadzić pełny wywiad przed rozpoczęciem zabiegu.

W czasie leczenia, włosy powinny być stosunkowo krótkie, a obszaru powinien być czysty i suchy. Ważna jest ochrona oczu w czasie trwania zabiegu. Czasami żel chłodzący lub podobny produkt będzie stosowany przed rozpoczęciem. Większość lekarzy będzie depilować mały obszar, a następnie sprawdzi przed kontynuowaniem, czy nie wystąpiły skutki ubocznych.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady