Laserowe usuwanie włosów

 

Laserowe usuwanie włosówLaserowe usuwanie włosów jest zabiegiem medycznym, który wykorzystuje laser - intensywny, pulsujący strumień światła - do usuwania niechcianych włosów. Podczas laserowego usuwania włosów, promień lasera przechodzi przez skórę do poszczególnych mieszków włosowych. Intensywne ogrzewanie laserem uszkadza mieszki włosowe, co hamuje wzrost włosów w przyszłości.

Laserowe usuwanie włosów jest najbardziej skuteczne w przypadku osób o jasnej cerze i ciemnych włosach. Chociaż laserowe usuwanie włosów skutecznie spowalnia wzrost włosów, to nie gwarantuje stałego efektu. To zwykle wymaga kilku zabiegów. Laserowa depilacja zapewnia dłuższy okres bez włosów. 

Laserowe usuwanie włosów używane jest do usuwania niechcianych włosów zazwyczaj z nóg, pach, górnej wargi, podbródka i okolic bikini. Jednakże depilacji można poddać i inne części ciała. 

Kolor włosów i rodzaj skóry wpływa na sukces laserowego usuwania włosów. Na przykład, laserowe usuwanie włosów jest najbardziej skuteczne w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach, ponieważ celem lasera jest pigment (melanina) we włosach. Ludzie o ciemniejszym kolorze skóry mogą także próbować laserowej depilacji, ale promień lasera może mieć wpływ na melaninę w skórze. Laserowe usuwanie włosów nie jest na ogół skuteczne dla białych, blond i siwych włosów, choć możliwości lasera w tych przypadkach nadal są badane.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady