Koloryzacja tonująca

 

Koloryzacja tonującaW środkach do niej przeznaczonych, np. szamponach koloryzujących, amoniak zastąpiono środkiem łagodzącym. Wprowadza on barwniki chemiczne w głąb włosa, ale nie narusza pigmentu włosa.

Preparaty do koloryzacji tonującej zawierają bezbarwne prapigmenty, które przekształcają się dopiero we właściwe barwniki w czasie farbowania pod wpływem substancji utleniającej (najczęściej wody utlenionej). Tymi preparatami nie można jednak zmienić radykalnie koloru czy pokryć całkowicie siwizny. Nadają się one natomiast wspaniale do ożywienia barwy zgaszonej szatynki czy dodania złocistego odcienia myszkowatej blondynce. Po prostu wzmacniają kolor i nadają mu żywy, ciekawy odcień. Trwałość tego rodzaju koloryzacji zależy od tego, jak często myjemy głowę. Zmywa się po 7-10 myciach.

Młode, bardziej odważne kobiety, kiedy wybierają się na szczególną okazję, np. karnawałową imprezę, często dopasowują barwę włosów do stroju, nadając głowie czerwone refleksy, fioletowy połysk czy zielony blask. Zapewnia im to koloryzacja bezpośrednia.

Farbuj włosy w dwa tygodnie po zrobieniu trwałej. Nigdy odwrotnie. Trwała zmienia kolor. Włosy po niej są zmęczone, gorzej chwytają nową barwę, nie mają połysku. Przez te dwa tygodnie myj często włosy i odżywiaj, rozprowadzając odżywkę szczególniestarannie na końcach włosów. Nie nakładaj odżywki na skórę.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady