Porady względem samodzielnego farbowania włosów

 

Porady względem samodzielnego farbowania włosówNiektórych profesjonaliści mogą próbować zniechęcić cię do samodzielnego farbowania włosów w domu, mówiąc, że czynność jest trudna, a wyniki mogą być niepewne.

Ale prawdą jest, że można osiągnąć bardzo dobre wyniki i zaoszczędzić przy tym sporo pieniędzy. Jeśli tylko wiesz kilka podstawowych rzeczy o wyborze koloru i prawidłowym wykorzystaniu produktu. 

Oto siedem najczęściej zadawanych pytań i moje rady dotyczące samodzielnego farbowania włosów w domu.

1. Skąd mam wiedzieć, czy mam powinnam ufarbować włosy w domu, czy udać się do salonu fryzjerskiego? 

Większość ludzi może z powodzeniem farbować włosy w domu, ale są wyjątki. Powinnaś poddać się zawodowej koloryzacji, jeśli twoje włosy są w złym stanie. Farbowanie włosów suchych i zniszczonych w domu może spowodować nierównomierną koloryzację. Ponadto, jeśli twoje włosy mają różne odcienie na całej długości, a chcesz kolor wyrównać, to fryzjer może stosować różne formuły na różnych obszarów. Najlepiej też jest pozostawić ekspertom, dokonywanie drastycznych zmian koloru włosów, np. zmianę ciemnego brązu na platynowy blond lub wykonywanie efektów specjalnych, takich jak pasemka. 

2. Czy kupię w drogerii równie dobry produkt do farbowania włosów, jak produkt używany w salonie fryzjerskim?

Ogólnie, salony używają produktów wyższej jakości, lepiej nawilżających i odżywiających włosy, niż od marki, które można nabyć w drogeriach, ale zestawy do domowej koloryzacji są coraz lepsze i mogą przynieść dobre wyniki, jeżeli są stosowane prawidłowo.

3. Jak mogę wybrać kolor, który wyglądający naturalnie na moich włosach?

Wybierając kolor włosów, odcień skóry i swój naturalny kolor włosów to dwa najważniejsze czynniki, które musisz wziąć pod uwagę. Czy masz zamiar rozjaśnić, czy przyciemnić włosy, czy nałożyć dwa lub trzy odcienie swojego naturalnego koloru włosów. O to wytyczne w sprawie wyboru koloru włosów według koloru skóry: 
- ciemna / oliwkowa skórą - zostań w ciemniejszych kolorach włosów.
- żółta skóra - ciemne, żywe kolory, głęboki kasztan.
- blada cera - prawie każdy kolor.
- różowawa cera - neutralne barwy, takie jak piaszczyste lub beżowe blondy lub czekoladowe brąz są najlepsze: należy unikać czerwonych i złotych odcieni.

Jeśli wiesz jakie kolory ubrań ci pasują, możesz również pokierować się tym w doborze koloru włosów:

- Jeśli dobrze wyglądasz w ciepłych odcieniach czerwonego, pomarańczowego, żółtego, złotego, cynamonowo-brązowego, oliwkowego, odpowiednie będą dla ciebie ciepłe odcienie blond, złotego, złoto-brązowego, rudego, kasztanowego.
- Jeśli ubierasz się na niebiesko, czerwono, czarno, granatowo, zielono, to te kolory wskazują, że najlepsze kolory włosów dla ciebie to: platyna, popielaty blond, jasny brąz, bordo lub czarny, jak smoła.
- Jeśli dobrze ci w czerwonych, fioletowych, szarych, turkusowych ubraniach, to będą pasowały ci neutralne kolory włosów, takie jak piaszczyste lub beżowe blondy, brązy czekoladowe lub mahoniowe. 

4. Jak przygotować się do farbowania?

To dobry pomysł, aby przed rozpoczęciem zebrać kilka potrzebnych rekwizytów: stary T-shirt, kilka starych ręczników i myjka, zapobiegających zaplamieniu farbą ubrania, spinki do włosów, pomocnych w rozdzielaniu włosów na partie, stoper i lustro, aby zobaczyć tył głowy. 

5. Jeśli efekt koloryzacji moich włosów nie wyjdzie zadowalający, co mogę zrobić?

Istnieje kilka produktów do stosowania w domu naprawiających szkody nieudanego farbowania, ale nie jest to łatwe. Problemem jest to, że jeśli użyto zestawu do farbowania na jaśniejszy kolor, włosy zostały rozjaśnione i ufarbowane w jednym procesie. Należy więc poddać włosy zabiegowi zwanemu „ściąganie koloru”. Cokolwiek zrobisz, nie kupuj opakowania z oryginalnym kolorem twoich włosów i nie próbuj nakładać go na nieudany kolor, bo to nie zadziała. Naprawa koloru włosów, w przypadku, gdy coś poszło nie tak, jest procesem wieloetapowym i najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego.

6. Niedawno zrobiłam na włosach trwałą ondulację. Czy mogę położyć na to kolor, nie uszkadzając struktury włosa, ani trwałej? 

Jeśli twoje włosy zostały poddane trwałej ondulacji, kolor należy stosować ostrożnie, gdyż może się to przyczynić do osłabienia struktury włosów. Salony stosują specjalnie opracowane farby delikatniejsze dla włosów. Ale jeśli nalegasz na farbowanie włosów w domu, wybierz odcień ciemniejszy, niż chcesz osiągnąć, ponieważ włosy po trwałej mogą dać jaśniejszy kolor od oczekiwanego. Pamiętaj o przeprowadzeniu testu alergicznego.

7. Kocham mój nowy kolor. Jak mam go zachować dłużej w dobrym stanie?

Będziesz prawdopodobnie chciała nakładać kolor ponownie co cztery - sześć tygodni. Zapamiętaj markę produktu, kolor i użyty odcień, by móc z łatwości ufarbować odrosty. Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych dla farbowanych włosów, aby zapobiec blaknięciu koloru. Unikaj przebywania na słońcu i chlorowanych basenów, aby zapobiec wysuszaniu się włosów. Nie używaj ciężkich odżywek, gdyż mogą ściągać kolor. 

Teraz idź, ciesz się nowym wyglądem i wydaj wszystkie pieniądze, które zaoszczędziłaś farbując się sama w domu.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady