Farbowanie włosów Czy znasz tego wszystkie sekrety?

 

Farbowanie włosów Czy znasz tego wszystkie sekrety?Farbowanie włosów jest chyba najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem na zmianę swojego wyglądu. Istnieją dwa rodzaje farb do włosów: trwałe i zmywalne i w każdym mamy wiele wariantów do wyboru.

A) Trwałe odcienie: 
Polega na mieszaniu z nadtlenkiem wodoru. Nadtlenek otwiera łuski włosa, aby kolor mógł przenikać i wniknąć we włos. Im wyższy poziom nadtlenku, tym szybsza i jaśniejsza koloryzacja.

B) zmywalne kolory:
Te produkty zmieniają kolor włosów, ale kolor wypłukuje się stopniowo przy myciu przez co utrzymuje się do około 20 myć, powodując problem ponownego farbowania. 

C) szamponetki:
Zawierają jedynie ekstrakty roślinne i naturalne składniki, przez co kolor jest zmywalny. Produkt podobny do henny, ale dodatkowo nadaje połysku. Kolor ten nie wnika w strukturę włosa i zmywa się po około 8 umyciach.

Jest wiele różnych metod barwienia odpowiednich dla różnych fryzur. Posłuchaj porad ekspertów przy podejmowaniu decyzji, który z nich wybrać dla siebie. Nowy kolor włosów powinien pasować do odcienia skóry. Osoby o jasnej karnacji skóry osób nie wyglądają dobrze w bardzo ciemnych włosach, ponieważ zwraca to uwagę na ich kolor skóry. 

Blond.
Jeśli chciałabyś być blondynką, porozmawiaj o tym ze stylistą lub fryzjerem. Jeśli twoje włosy zostały wcześniej trwale ufarbowane na ciemny kolor, to proces będzie długi i nigdy nie próbuj tego rodzaju koloryzacji na własną rękę.

Czerwony.
Czerwony jest sexy kolorem, który przyciąga uwagę. Włosy trzymają dobrze pigmenty czerwieni, więc koloryzacja jest łatwa dla większości ludzi. Ale uważaj, jeśli jesteś blondynką, zwykle trzeba użyć koloru o dwa lub trzy tony ciemniejszego od zamierzonego, by osiągnąć bogatą czerwień. Koloryzację nie łatwo odwrócić.

Brąz.
Brąz to zawsze bezpieczny wybór, ponieważ pasuje do prawie każdego. Różne odcienie z pasemkami mogą dać rozmaite efekty. Z czekoladowego brązu i odcieni brązu od miodu do ciemnego blondu, można skomponować niesamowite fryzury.

Czarny.
Jest zdecydowanie najprostszy do wykonania, ponieważ cząsteczki tego koloru są większe i bardzo skutecznie pokryją wszystkie rodzaje włosów. Należy zachować ostrożność podczas wybierania tego koloru, gdyż zwykle pasuje ludziom o ciemniejszych odcieniach skóry.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady