Nieudana koloryzacja włosów

 

Nieudana koloryzacja włosówCo zrobić, gdy koloryzacja włosów zakończy się katastrofą? Można to naprawić w domu? Czy powinnam więc oszczędzać na farbowaniu włosów?

Jeśli koloryzacja zakończyła się katastrofą, możliwy jest jeden z dwóch scenariuszy:

1. Udałaś się do profesjonalnego stylisty lub fryzjera i wyszłaś z katastrofą na głowie.
2. Skuszona reklamą, podjęłaś ryzyko samodzielnej koloryzacji włosów w domu.

Kolor włosów nie jest jak zwykła farba, którą można łatwo usunąć. Nie zawsze można zamalować, tak samo, jak nie można ściany pomalować na biało, kiedy jest kolorowa. Po pierwsze, należy usunąć niewłaściwy kolor, co może potrwać kilka sesji. 

Jeśli chcesz naprawić katastrofę, szybkie działanie jest niezbędne. Większość ekspertów uważa, że masz 48-72 godzin, zanim kolor trwale wniknie w strukturę włosa. Skontaktuj się natychmiast z zawodowym fryzjerem.

Staraj się nie wpadać w panikę i nie podejmować pochopnych działań, które mogą spowodować jeszcze więcej szkód. Wiele osób próbuje rozwiązać problem nieudanej koloryzacji samemu w domu, co często tylko pogarsza sprawę i może spowodować potencjalne uszkodzenie włosów niedające się już naprawić.

Unikaj nakładania większej ilości kolorów, dekoloryzacji, rozjaśniaczy lub innych substancji silnie działających.

- Farbach do włosów nie jest taka, jak zwykła farba. Nie tylko maluje włosy, ale też powoduje stałe zmiany pigmentu koloru w łodydze włosa i nie zmyje się, chociaż niektóre kolory mogą z czasem przestać być.
- Jeśli koloryzacja zakończy się katastrofą i nie można koloru wypłukać ani koloryzacji odwrócić, jest możliwy powrót do koloru podobnego do naturalnego. Powinno być to jednak pozostawione tylko profesjonalistom i może potrwać kilka wizyt.
- UWAGA - zawsze wykonaj próbne farbowanie na kilku pasmach włosów nieufarbowanych, by dowiedzieć się jaki kolor ostatecznie uzyskasz. Można tu dodać więcej lub mniej danego koloru, aby uzyskać pożądany efekt. Zapobiegnie to daleko idącym zmianom w kolorze włosów, a tym samym nie będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy. 
- Nakładaj kolor na małe sekcje włosów. Może to być niewygodne do wykonania samemu, dlatego poproś przyjaciela o pomoc.
- Końcówki długich włosów są zazwyczaj bardziej porowate niż pozostała część włosa, więc nałóż kolor na środkową część w pierwszej kolejności, o 2,5 od głowy w dół o około dwóch centymetrów od końcówek. Robimy to dlatego, że ciepło ciała od głowy powoduje szybsze działanie farb.

Niektóre sposoby na katastrofy związane z koloryzacją:
- Szampony koloryzujące, które czasami pomagają złagodzić efekt złej koloryzacji.
- Krótka fryzura, aby zminimalizować skutki złych kolorów.
- Warto spróbować przyspieszyć blaknięcie koloru, np. ciepła woda jest znanym płynem osłabiającym składniki chemicznie we włosach, niektóre szampony i żele też mogą pomóc (mają one na celu otworzyć łuski włosów, co przyspiesza utratę koloru).
- Wypróbuj kombinację szamponu, wody utlenionej i ciepłej wody. Wymieszaj dobrze i umyj w tym włosy począwszy od miejsca, gdzie kolor jest najciemniejszy. Owiń głowę folią i posiedź w suszarce. Sprawdzaj kolor co 5 minut.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady