Średniowieczne fryzury

 

Średniowieczne fryzuryFryzury średniowieczne to wcale nie takie jakie oglądamy w filmie Robin Hood. Często są skomplikowane, brudne i wyrażają sobą bogactwo i próżność. W średniowieczu, kąpano się nieczęsto wiec i mycie włosów było rzadkie. Fryzury miały być trwałe na długi czas i rzadko je odświeżano. W związku z tym wzrosła popularność piesków pokojowych, które miały przyciągać pchły z kobiety na siebie.

Większość średniowiecznych fryzur kształtowanych było przy pomocy drutu i taśmy. Takie fryzury były projektowane niezależnie od tego, czy włosy były brudne i czyste. Często miały kształty wież, zamków lub serca, a wstążki kobiet, które je nosiły reprezentowały też ich rodziny.

Kąpiel była rzadka ze względu na przekonanie, że nagość jest zła i grzeszna. A życie we włosach zwierząt, ptaków i owadów nie było niczym niezwykłym. Zwalczanie ich było zadaniem pieska pokojowego. Był on odpowiedzialny za wyganianie gryzoni i czynienie z siebie atrakcyjniejszego obiektu do zamieszkania, niż fryzura kobiety. 

Fryzury średniowieczne dla mężczyzn polegały głównie na perukach i bardzo krótkich własnych włosach. Peruki miały zapobiegać zarażeniu robactwem i innymi zwierzątkami, podczas, gdy naturalne, krótkie włosy z łatwością schować pod peruką i uchronić przed inwazją insektów. Pies pokojowy nie był zatrudniany przez mężczyzn w tak dużym stopniu jak przez kobiety.
-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady