Rodzaje różnych grzywek

 

Rodzaje różnych grzywekPodoba ci się fryzura z grzywką? Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć posiadanie jej. Grzywka nie tylko zakrywa wysokie czoło, ale też dodaje charakteru obecnej fryzurze. Czy masz krótkie, średnie, czy długie włosy, fryzura z grzywką może być czymś, co warto wziąć pod uwagę. Oto kilka z nich.

Grzywka zaczesana na bok.
Obecnie najbardziej popularne jest zaczesywanie grzywki na bok. I jedyne o co chodzi w tej fryzurze to zaczesanie grzywki na bok. Osobistości takie jak: Jessica Alba, Jessica Simpson i Nicole Richie widywane są z taką grzywką. Mogą ją nosić osoby o różnych rysach twarzy, ale najlepiej pasuje do twarzy owalnych i w kształcie serca. 

Fryzura z prostą grzywką.
Fryzura z prostą grzywką to kolejny bardzo popularny trend. Włosy w grzywce muszą być proste na całej wysokości czoła. Niektóre gwiazdy noszące fryzurę z taką grzywką, to np. Janet Jackson, Rihanna, Kate Moss i Katie Holmes od czasu do czasu. Prosta grzywka wygląda najlepiej na włosach średniej grubości i pasuje do podłużnych lub owalnych twarzy.

Grzywka na skos. 
Grzywki na skos nie należy mylić z grzywką zaczesaną na bok. Grzywkę na skos otrzymujemy po obcięciu jej pod odpowiednim kątem po jednej stronie twarzy. Dowolny kąt obcinania daje nam różne fryzury. Zdarzało się widywać Jennifer Lopez i Kate Hudson noszące takie fryzury. Grzywkę można na ukos ścinać na każdym rodzaju włosów, a najlepiej pasuje do twarzy owalnych i w kształcie serca.

Nierówna grzywka.
Nierówną grzywkę otrzymujemy podobnie jak prostą, tyle, że włosy na całej długości czoła są obcinane na różnej długości. Stąd efekt jakby potargania. Przykłady gwiazd, u których zostały zaobserwowane takie grzywki to Charlize Theron, Heather Locklear i Tyra Banks. Nierówno obcięta grzywka pasuje wszystkim, ale najlepiej nadają się do jej wykonania włosy cienkie ewentualnie średniej grubości. 

Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jaki rodzaj fryzury z grzywką cię interesuje, na pewno jest jeden odpowiedni dla ciebie. Rodzaj twoich włosów i kształt twarzy to czynniki, które musisz wziąć pod uwagę wybierając dla siebie odpowiednią fryzurę z grzywka. Co ważniejsze, musisz też wziąć pod uwagę swój własny styl, by wybrać fryzurę do niego pasującą. Zastanów się, czy chcesz nałożyć na grzywkę jakiś kolor, czy wolisz po obcięciu zostawić ją tak, jak jest. Kolor dużo może zmienić w ogólnym wygładzie.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady