Grzywki a kształt twarzy

 

Grzywki a kształt twarzyWiele z dzisiejszych modnych fryzur uwzględnia noszenie grzywki. Ich rodzajów jest wiele. Mogą być delikatne lub gęste, cięte prosto lub pod kątem, krótkie lub zasłaniające brwi. Utrudnieniem jest jednak to, że trudno jest się dowiedzieć, jakiego typu grzywka będzie pasować do twojej twarzy, a gdy raz się ja zetnie, mija dużo czasu, zanim znów odrośnie.

Aby uniknąć pomyłki, w pierwszej kolejności musisz poważnie się zastanowić, który typ grzywki będzie pasował do twojego kształtu twarzy. Różne kształty twarzy potrzebują różnych stylów, by podkreślić najlepsze cechy i ukryć słabsze.

Owalna twarz.
Prawie każda fryzura pasuje do twarzy owalnej, nie wyłączając z tego grzywki. Czy chcesz uzyskać efekt delikatnego, czy śmiałego spojrzenia, przy owalnym kształcie twarzy, łatwo uda ci się to, stosując długą, obcięta pod odpowiednim kątem grzywkę. Jedynym niebezpieczeństwem jest to, by długość nie okazała się zbyt krótka. I oczywiście musisz się też upewnić, że gęstość twoich włosów pozwoli na wykonanie grzywki we fryzurze. 

Okrągła twarz. 
Jeśli twoja twarz jest okrągła, możesz spróbować grzywkę obciętą pod pewnym katem, która złagodzi efekt pucołowatych policzków. Inną opcją, także dobrze działającą, jest prosta grzywka, która z resztą fryzury przypomina kształtem kwadrat. Obydwa rodzaje zmniejszają okrągłość twarzy. Czasem warto wykorzystać strzępienie końcówek lub warstwy.

Kwadratowa twarz. 
Jeśli twoja twarz jest prostokątna - czoło, policzki i podbródek są tej samej szerokości, to grzywka zaczesana na bok lub obcięta pod odpowiednim kątem nada twarzy potrzebnej miękkości. Grzywka opadającą na czoło pozwoli zakamuflować kwadratowość. Niezawodne może stać się też cieniowanie grzywki, gdyż włosy nabierają lekkości i delikatności, co z kolei nadaje taki efekt twarzy.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady