Włosy blond

 

Włosy blondSama długotrwałość i beztroskość blond włosów czyni kolor jednym z najbardziej poszukiwanych kolorów na świecie. Jednocześnie jednak, niewiele jest odcieni naturalnych blond. Osoby zainteresowane słonecznym odcieniem łatwo znajdą odcień dla siebie. Wiedząc, jak dbać o kolor można przez długi czas utrzymywać piękny efekt farbowania.

Genetyka koloru blond. 
Naturalne odcienie żółtego posiada zaledwie 2% ludności świata, dzięki czemu kolor jest prawie tak rzadki, jak rudość. Złote pukle najczęściej spotykane są w Europie, szczególnie północnej Skandynawii i innych krajach. Blond jest również częstym kolorem spotykanym u dzieci, ale z czasem włosy ulegają naturalnemu przyciemnieniu. Niski poziom pigmentu melaniny jest odpowiedzialny za jasność włosów, która łatwo ginie w cieniu dominujących genów brązowych włosów. Nawet u osób, które są naturalnymi blondynami, często pojawiają się naturalne brązy lub czerwienie pigmenty. Wszystkie odcienie blond mają żółty odcień. Naturalnie białe włosy – albinizm – cechuje całkowity brak pigmentacji. Istnieją dziesiątki możliwych odcieni, od jasnych do ciemnych barw słonecznych, piaszczystych odcieni i "pomyje" i "brudne" kolory z akcentami brązu.

Blond kosmyki włosów są najcieńsze ze wszystkich naturalnych kolorów i potencjalnie narażone są na większą utratę lub przerzedzanie. Jednocześnie jednak blondyni mają średnio 140.000 włosów na głowie, czyli zdecydowanie większe zagęszczenie niż inni.

Jeśli nie jesteś jedną z niewielu osób o naturalnie żółtych włosach, łatwo się ufarbujesz słonecznym odcieniem. Przed drastyczną zmianą koloru, zaleca się doradztwo zawodowego stylisty na temat konkretnych odcieni pasujących do twojego koloru skóry. Bruneci mogą rozjaśnić swoje włosy pasemkami, tworząc bardziej naturalny wygląd, niż farbowanie całek głowy. Silne światło słoneczne też rozjaśnia włosy i zabiegi chemiczne mogą nie być konieczne. Staromodne techniki rozjaśniania włosów zawierające sok z cytryny i wybielacze, są na ogół albo nieskuteczne, albo niebezpieczne, mogą spowodować poważne uszkodzenia włosów i inne nieprzewidywalne skutki. Najlepszym rozwiązaniem jest możliwość wyboru standardowych kolorantów, czy jesteś zainteresowana platyną, jasnym odcieniem, czy miodowym odcieniem.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady