Rude, czerwone włosy

 

Rude, czerwone włosyEgzotyczne i kuszące, czerwone włosy to jeden z najbardziej poszukiwanych kolorów. Ale który odcień jest odpowiedni dla Ciebie?

Uwarunkowania genetyczne. 
Cześć uroku rudych warkoczy zawdzięcza się rzadkości występowania. Czerwony to mniej niż 4 % naturalnych kolorów włosów na całym świecie. Występowanie głównie skupia się wzdłuż krawędzi Wschodniej i Zachodniej Europy, głównie Szkocja, Anglia i Irlandia to kraje kojarzone z kasztanem i imbirem. W Stanach Zjednoczonych, mniej niż u 2 % osób naturalnie występują czerwone odcienie.

Kolor czerwony występuje ze względu na pewien gen. Niestety gen ten w chromosomie jest gen recesywny, co oznacza, że dana osoba musi odziedziczyć gen od obojgu rodziców, by mieć czerwony odcień włosów. Ponadto, słaby czerwony gen może być łatwo pokonani przez dominujący gen brązowych lub czarnych włosów, eliminując nawet śladowe występowanie czerwonych refleksów. 
U rudzielców występują też inne cechy genetyczne związane z kolorem ich włosów. Rude włosy występują przede wszystkim u osób o bardzo jasnej karnacji, które są zazwyczaj bardziej wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe, co oznacza z kolei, że to naraża je na łatwe oparzenia słoneczne, a ich włosy wymagają dodatkowej ochrony przed promieniowaniem. Rude włosy są grubsze, niż włosy blond, czarne i brąz, ale zazwyczaj jest ich do 30 % mniej na głowie, co sprawia, że wypadanie włosów budzi większy niepokój. 

Farbowanie na rudo.
Osoby, które nie należą do elity posiadającej naturalnie rude włosy, mogą łatwo uzyskać każdy możliwy odcień czerwieni poprzez farbowanie. Podczas, gdy naturalne rudości stają się coraz bardziej popularne, żywe i intensywne barwy czerwoni są coraz bardziej poszukiwane. Przy wyborze odpowiedniego koloru, należy obejrzeć liczne fotografie, by zdecydować, jaki odcień będzie wyglądał najbardziej atrakcyjne. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracy z profesjonalnym stylistą, który może mieć inny obraz tego, jak odcienie imbiru, kasztanu, rdzy, miedzi, itp. mogą wyglądać.

Innym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze odcienia czerwonego odcienia jest kolor skóry. Bardzo subtelne czerwone mogą nie być zauważalne na bardzo ciemnych włosach lub przy ciemnej karnacji, a ciemny odcień może stać się zbyt intensywny dla osób o jasnej cerze. Istnieją wirtualne programy mogące pomóc ci ustalić, który z odcieni będzie najlepszy dla twojej karnacji.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady