Siwe włosy

 

Siwe włosySiwe włosy są naturalną częścią procesu starzenia, ale wiele osób czyni wszystko, by zachować kolor. Gdy wiemy, co powoduje siwienie i jak dbać o włosy, zależnie od wieku, możliwe jest utrzymanie zdrowego koloru włosów, także odcienia srebra. Istnieje wiele odcieni szarości.

Uwarunkowania genetyczne.
Włosy tak naprawdę nie zmieniają koloru, ale w pewnym wieku tracą swoją naturalną barwę w mieszkach włosowych. Istnieje wiele różnych odcieni szarości, w tym żółtawy, srebrny, biały, odcień soli i pieprzu. Pigmenty są niewielkie i stopniowo rozjaśniają włosy, aż w końcu kolor zmieni się na całkowicie biały i gdy nie podejmujemy żadnego działania. Z wyjątkiem skrajnych przypadków, gdy siwienie jest spowodowany przez pewne okoliczności, nie ma lekarstw, ani witamin mogących spowolnić lub zapobiec pojawianiu się siwych włosów. Wszystkie włosy na ciele, w tym na klatce piersiowej i pod pachami w końcu staną się siwe.

Proces siwienia.
U większość ludzi proces siwienia zaczyna rozwijać się po czterdziestce, choć jest to zależne zarówno od genetyki, jak i stylu życia. Osoby, o bardzo jasnych blond włosach tracą kolor znacznie później, ponieważ zmiana nie jest tak zauważalna, brunetki mogą dostrzec oznaki siwienia znacznie szybciej. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mają tendencję do wcześniejszego siwienia niż kobiety. Struktura siwienia również znacznie się różni. U niektórych ludzi najpierw siwe pasma pojawiają się na skroniach i wzdłuż linii włosów, podczas gdy u innych będą siwiały wszystkie włosy. 

Starzenie się jest główną przyczyną siwienia włosów, ale są też inne warunki powodujące przedwczesne siwienie, takie jak:
- Nadmiar stresu i zaburzenia emocjonalnych, które mogą mieć wpływ na poziom hormonów. 
- Niedożywienie, które wpływa na produkcję pigmentu koloru. 
- Palenie i inne używki.
- Syndrom Wernera, rzadka choroba, która przyspiesza proces starzenia się.

Chociaż dokładne przyczyny przedwczesnego siwienia trudno określić, najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o włosy bez względu na ich cień.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady