Jak lokować włosy?

 

Jak lokować włosy?Jeśli masz długie, godne pozazdroszczenia, wspaniałe włosy, możesz nauczyć się zwijać włosy w celu uzyskania loków i fal. Na szczęście istnieje kilka metod, których można użyć celem osiągnięcia długotrwałej fryzury i nie są one skomplikowane. Wspaniałe loki mogą być Twoje.

Loki w historii.
Jeżeli 1950r. nauczył nas wszystkiego o modzie i urodzie, to trzeba naprawdę docenić, jak daleko zaszliśmy od tego czasu. Oczywiście prawdą jest, że postęp nastąpił niemal w każdym aspekcie życia, ale biorąc pod uwagę długotrwałe prace kobiet nad fryzurami pełnymi soczystych, kręconych włosów, to przede wszystkim w talach 50tych nastąpił największy krok do przodu. Dość prężnie rozwijały się w tamtych czasach zakłady fryzjerskie. Suszarki do włosów nie było, więc kobiety były zmuszone do korzystania wałków, spinek, sprayów i lakierów do włosów, pozostawiając zakręcone na ten zestaw, loki, na noc. W rezultacie, choć efekt warty był czasu i wysiłku, czego dowodem są miliony, które wiernie stosowały się do trudnych reguł lokowania, to wiele kobiet stosowało trwałą ondulację, aby zapewnić bardziej trwałe loki, tak popularne w ciągu tamtego dziesięciolecia.

Choć loki nie straciły na popularności, proces ich realizacji stał się znacznie łatwiejszy. Znajdujemy łatwiejsze technologie i ulepszone produkty. Powstało kilka nowych metod na tworzenie różnych rodzajów loków przy minimalnym wysiłku.

Stylizacja loków na ciepło.
Lokówki czynią cały proces banalnym. Włosy muszą być suche. Istnieje wiele różnych rozmiarów dostępnych lokówek. Małe rozmiary stworzą mocniejsze loki, duże natomiast luźniejsze, bardziej otwarte loki. Gdy włosy są owinięte na lokówkę, ciepło łamie naturalne struktury włosa. Po zwolnieniu włosów, uformowany lok pozostaje na włosach. Aby zapewnić długotrwałość twoich loków, włosy na całej długości spryskaj lekkim lakierem przed i po lokowaniu. 
Jak korzystać z lokówki? Wystarczy podzielić włosy na mniejsze sekcje, podnieść klapkę i zakręcić włosy na gorący pręt zaczynając od dołu i kierując się do góry, opuścić klapkę, potrzymać chwilę i otrzymujemy piękny lok. Praktyka czyni mistrza, po opanowaniu tego triku jest to bardzo proste. 

Stylizacja loków bez ciepła.
Tworzenie loków na ciepłych wałkach wymaga nieco więcej czasu. Włosy musza być czyste i suche. Zastosuj krem do stylizacji. Podziel włosy na 3 części (po jednej z każdej strony głowy). Jedna część przeczesz i spryskaj lekkim lakierem do włosów. Zawiń włosy wokół gorącego wałka upewniając się, że robisz to możliwie blisko skóry głowy. Analogicznie postępuj z pozostałymi partiami włosów, aż zakręcisz cała głowę. Pozostaw wałki na, co najmniej 20 minut. Zwolnij rolki, przeczesz loki palcami i na koniec spryskaj utrwalającym lakierem.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady