Pielęgnacja włosów kręconych

 

Pielęgnacja włosów kręconychWłosy kręcone mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem, w zależności od osoby, którą zapytasz. Włosy kręcone dodają objętości fryzurze, ale niestety mają też skłonność do łamliwości i rozdwajania się końcówek. Dlatego niezależnie od tego, czy kochasz swoje loki, czy je nienawidzisz, kręcone włosy oznaczają konieczność stosowania specjalnej pielęgnacji.

Szczotkowanie.
Wiele szczotek i grzebieni niestety niszczy loki i powoduje złamania włosów, dlatego do stylizacji najlepiej używać własnych palcy. Nigdy nie używaj staromodnych szczotek o gęstej i miękkiej szczecinie, ponieważ mogą się one przyczynić do całkowitego rozprostowania lekkich fal. 

Mycie.
Mycie kręconych włosów wymaga delikatnych rąk i jeszcze bardziej delikatnego szamponu. Ponieważ twoje włosy są i tak podatne na uszkodzenia, których nie chcesz więcej, nie używaj szamponów usuwających całe natłuszczenie, nawet jeśli twoje włosy maja tendencję do szybkiego przetłuszczania siwe. 

Kobiety o kręconych włosach muszą również uważać kiedy już szampon na głowę. Okrężne ruchy w czasie mycia głowy mogą stać się przyczyną rzepienia się włosów, co absolutnie nie poprawi wyglądu. Użyj więc do mycia produktu już w piance. 

Odżywki.
Włosy kręcone zazwyczaj są suche, ale nawet tłuste loki potrzebują odpowiedniego nawilżenia, by zachować zdrowy wygląd. Niezależnie od stanu twoich włosów, musisz je nawilżać, by zapobiegać ewentualnym zniszczeniom.

Odżywka musi zawierać nie tylko oleje nawilżające, ponieważ odżywka wyłącznie natłuszczająca mocno obciąży włosy, zmniejszając ich objętość i przyspieszy proces brudzenia się. Odżywka typowo nawilżająca wzmocni pasma, nie wspominając o nadaniu im połysku.

Jeśli korzystasz z jednej z wielu marek odżywek do włosów kręconych, po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Jeśli korzystasz z odżywki do wszystkich rodzajów włosów, należy użyć ilości wielkości piłeczki ping-pongowej na loki do ramion, a nawet więcej, jeśli loki są dłuższe.

Nałóż odżywkę na włosy palcami, gładząc je delikatnie w dół. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy, jeśli włosy u nasady nie wyglądają sucho, bo prawdopodobnie tego nie potrzebują. Całość też rozprowadzaj palcami. Nigdy nie używaj szczotki, ani grzebienia na mokre włosy, ponieważ to może sterroryzować pasma twoich loków. 

Pozostaw odżywkę na włosach na co najmniej minutę, lub na czas podany na etykiecie. Delikatnie spłucz odżywkę zimną wodą i ściągnij z włosów nadmiar wody. Następnie włosy wysusz.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady