O perukach

 

O perukachPodstawowe informacje o perukach mają zasadnicze znaczenie dla każdego, kto je nosi, czy to z powodu choroby, utraty włosów, czy po prostu pragnienia posiadania wielu różnych stylów, długości i kolorów włosów w tym samym czasie. Peruki muszą być starannie dobrane i utrzymywane w celu atrakcyjnego wyglądu.

Kto musi dowiedzieć się więcej o perukach?
Osoby zainteresowane częściowymi lub pełnymi perukami, akcesoriami, takimi jak sztuczne końskie ogony, powinny dowiedzieć się o perukach więcej przed dokonaniem zakupu. Wiele osób kojarzy peruki z chemioterapią i pacjentami, którzy tracą włosy w skutek zabiegów medycznych, ale wiele osób noszących peruki, to ludzie niezadowoleni z włosów naturalnych lub u których występuje pewien stopień utraty włosów.

Różne rodzaje peruk.
Nie wszystkie peruki są takie same. Producenci stosują różne techniki tworzenia peruk w celu spełnienia preferencji osób noszących. Mogą być szyte ręcznie lub maszynowo. Niektóre projekty uwzględniają dodatkową wentylację, co jest bardziej odpowiednie dla osób przebywających w gorącym, wilgotnym klimacie. Inne są częściowo przezroczyste i upodobniają się do skóry głowy, by upodobnić wygląd do włosów naturalnych. Są zazwyczaj bardziej miękkie i lepiej nadają się osób całkiem łysych lub osób o wrażliwej skórze. Sposoby przymocowania peruki do głowy też bywają równe. Zwykłe nałożenie ma tendencję do poślizgu i łatwego przemieszczania. Najbardziej rozpowszechnioną metodą jest przyklejanie peruki do głowy na taśmę dwustronną. Można też częściowo umocować perukę do pozostałych jeszcze na głowie włosów, nawet jeśli są bardzo cienkie i krótkie. Peruki również można umocować na regulowane paski robione na zamówienie.

Wybór peruki.
Peruki są drogie i często nierefundowane. Ludzie powinni uczyć się wszystkiego, czego się można na temat doboru koloru, stylu, jak i rozmiaru peruki przed dokonaniem zakupu.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady