Peruka jako kostium

 

Peruka jako kostiumPeruki to szybki i łatwy sposób na zmianę codziennej fryzury na coś niezwykłego i nieoczekiwanego. By jednak wyglądały bez skazy, osoba nosząca musi poznać jej właściwości i zasady jak ją nosić.

Właściwości.
Ponieważ peruki nowości przeznaczone są do noszenia dla zabawy, a nie przez długi okres czasu. Nie są one tak trwałe jak tradycyjne peruki. Zdecydowana większość takich peruk jest wykonana z tworzyw sztucznych, zwykle bardzo tanich i marnej jakości. Nie można na nich używać narzędzi takich jak suszarki lub lokówki, bo może to spowodować stop włókien. Ponadto do wyrobu większości takich peruk stosuje się żrące barwniki celem osiągnięcia nienaturalnych kolorów. Te chemikalia mogą powodować podrażnienie skóry wrażliwej. Pomimo tych niepożądanych właściwości, peruki te są naprawdę bardzo wytrzymałe w swoim przeznaczeniu - krótkoterminowym noszeniu na przyjęciach i imprezach okolicznościowych. Peruki te nie są zwykle przeznaczone do długotrwałego noszenia. Nie są zbyt wygodne do noszenia, a ponieważ są bardzo powszechne, łatwo można je nabyć.

Popularne style.

Najpopularniejszymi, klasycznymi perukami kostiumami są peruki klauna w kolorach tęczy, albo w jasnych kolorach pastelowych lub w żywych kolorach neonowych. Inne popularne style to:
- nastroszone peruki czarownic, zazwyczaj wszystko podszyte czarnym lub szarym kolorem.
- peruki gwiazd, w tym słynnego Elvisa i loki Marilyn.
- peruki z popularnych bohaterów, takich jak Leia lub Doroty.
- peruki potworów, czasem połączone z maskami, np. maska wilkołaka.
- peruki neonowe w odcieniach niebieskiego, różowego, zielonego.
- łyse czaszki lub frędzle z sierści.
- style etniczne, takie jak dredy lub Afro.


Dostępny wybór peruk każdego roku jest zależny od popularności filmów i programów telewizyjnych Bardziej różnorodny wybór jest zwykle w dużych sieciach sklepowych, zazwyczaj na początku lub w połowie września, kiedy to można kupić kostium na Halloween. Klienci mogą też nabyć taką perukę za pośrednictwem sklepu internetowego.

Przeróbki.
Jeśli nie możesz znaleźć dokładnie takiej peruki kostiumowej jakiej szukasz, możliwe jest dostosowanie istniejących stylów do indywidualnego stylu. Choć te peruki nie mogą być poddawane działaniu ciepła tak, jak prawdziwe włosy, to mogą zostać ścięte na odpowiednią długość lub ufarbowane na różne kolory, chociaż wskazane jest wcześniejsze zbadanie działania farby na chemikalia zawarte w peruce. Inne opcje obejmują dodawanie blasku przy pomocy lakieru do włosów lub dodawanie innych tematycznych akcesoriów.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady