Łysienie typu męskiego

 

Łysienie typu męskiegoŁysienie typu męskiego jest najczęstszą postacią utraty włosów i dotyka miliony ludzi na całym świecie. Nie jest znana profilaktyki tej choroby, ale wiedząc, jak się objawia, można spowolnić utratę włosów i pomóc mężczyznom przyzwyczaić się do tego, że łysienie jest oczywistą oznaką starzenia się.

Przyczyny łysienia typu męskiego.
Główną przyczyną tego łysienia - technicznie zwanego androgenowym - jest dziedziczność: ojcowie i synowie często łysieją w ten sam sposób. W pewnym wieku włosy stają się coraz krótsze, drobniejsze i w końcu skóra przestaje produkować nowe włosy, mimo że mieszki włosowe pozostają aktywne. Istnieje szereg produktów naprawczych, które mają stymulować porost włosów, ale z ograniczonym skutkiem. 
Nie ma ustalonego wieku dla początków łysienia. Niektórzy mężczyźni mogą zaczynać łysieć już w wieku lat 20, podczas gdy inni mogą zauważyć widoczne łysienie w wieku lat 50 lub później. Genetyka jest uważana za główny czynnik decydujący o utracie włosów. Jest jednak jeszcze kilka czynników, które mogą przyspieszyć wypadanie włosów, choć bezpośrednie korelacji są nadal badane.

Warunki te obejmują:
- Cukrzycę. 
- Otyłość. 
- Raka prostaty.
- Wysokie ciśnienie krwi.
- Niski poziom testosteronu.

Problemy zdrowotne związane z łysieniem. 
Ogólnie rzecz biorąc, łysienie typu męskiego trwa przez okres kilku lat, choć dokładny model i prędkość waha się w zależności od osoby. W związku z pojawieniem się łysiny, może wystąpić któryś z następujących objawów dolegliwości zdrowotnych, co wymaga konsultacji z lekarzem:

- Zaczerwienienie, wysypka lub nadmierne łuszczenie się skóry głowy. 
- Wypadanie włosów w nieregularnych plamach z tyłu i po bokach głowy. 
- Nagłe, szybkie wypadanie włosów.
- Ból towarzyszący utracie włosów, w tym pieczenie lub siniaki.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady