Wypadnie włosów, łysienie

 

Wypadnie włosów, łysienieWypadanie włosów może rozpocząć się od kilku włosów w umywalce lub na grzebieniu. Później, może się przeistoczyć w łysinę na czubku głowy.

Łysina zazwyczaj odnosi się do nadmiernej utraty włosów ze skóry głowy i może być wynikiem dziedziczenia niektórych leków lub być przyczyna jakiejś dolegliwości zdrowotnej. U każdego – u mężczyzny, kobiety, czy dziecka - może wystąpić problem utraty włosów. 

Niektórzy ludzie pozwalają swojej łysinie postępować i pozostawiają ją nieleczoną. Inni próbują ją ukryć fryzurą, czapką, chustą, peruką, a nawet próbują odwrócić uwagę makijażem. Jeszcze inni wybierają leki i zabiegi chirurgiczne, które są dostępne w leczeniu wypadania włosów. Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia należy porozmawiać z lekarzem na temat przyczyn wypadania włosów, w celu wybrania najlepszego leczenia.

Medycznym określeniem na nadmierne wypadanie włosów jest łysienie. Łysienie androgenowe, to najczęściej spotykany typ łysienia. Dotyczy około jednej trzeciej kobiet i mężczyzn i jest zazwyczaj stałe. Inne rodzaje łysienia są tymczasowe, w tym łysienie plackowate. Może ono dotyczyć utraty włosów na skórze głowy lub innych części ciała. 

Stałe wypadanie włosów:
- łysienie androgenowe u mężczyzn – u mężczyzn, łysienie typu może się rozpocząć wcześnie, nawet w wieku dojrzewania lub zaraz po 20-stce; charakteryzuje się łysiną na skroniach i na czubku głowy, rezultatem może być częściowa lub całkowita łysina.
- łysienie androgenowe u kobiet - kobietom w skutek trwałej utraty włosów zazwyczaj przerzedzają się włosy z przodu, na bokach i na czubku głowy; kobiety zazwyczaj nie doświadczają całkowitego wyłysienia. 
- łysienie miejscowe - to rzadkie zjawisko występuje, gdy stan zapalny i blizny uszkadzają mieszki włosowe powodując trwałą utratę włosów, czasami utrata włosów jest związana ze świądem i bólem.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady