Stres i wypadanie włosów

 

Stres i wypadanie włosówNiestety te dwie rzeczy są ze sobą bardzo powiązane. W tym stanie emocjonalnego stresu lub fizycznego osłabienia – w związku ze śmiercią w rodzinie, ciążą, utrata masy ciała lub ciężkim zabiegu na przykład - duża liczba włosów rosnących przechodzi w fazę spoczynku. W ciągu kilku miesięcy włosy zaczynają wypadają po prostu w trakcie czesania lub mycia. Włosy zwykle odrastają, gdy stan emocjonalnego lub fizycznego stresu został ustępuje, chociaż może to zająć miesiące.

Dla niektórych osób stres może być przyczyną wypadania włosów zwanym łysieniem plackowatym. W tym stanie, białe krwinki atakują mieszki włosowe, które zatrzymują wzrost włosów. W ciągu kilku tygodni włosy wypadają. Wypadanie włosów rozpoczyna się zwykle na małych obszarach, ale może w końcu rozprzestrzenić się na całą skórę głowy, a czasem do nawet. ciała. Włosy zazwyczaj odrastają, ale cykl może się powtórzyć.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważysz nagłe lub strefowe wypadanie włosów w ilościach większych, niż zwykle zauważasz podczas czesania lub mycia. Nagła utrata włosów może sygnalizować, że skóra twojej głowy wymaga pomocy lekarza. Jeśli to konieczne, lekarz może zalecić leczenie.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady