Minoksydyl

 

MinoksydylMinoksydyl stosuję się na skórę głowy w celu stymulowania wzrostu włosów u dorosłych mężczyzn i kobiet z pewnym rodzajem łysienia. Dokładny sposób działania leku nie jest znany.

Włosy zaczynają rosnąć dopiero po kilkumiesięcznym stosowaniu leku i rośną tak długo, jak lek jest przyjmowany. Wypadanie włosów rozpocznie się ponownie w ciągu kilku miesięcy po zakończeniu terapii. 

Lek niesie ze sobą wiele skutków ubocznych, które trzeba przeanalizować. Można zacząć przyjmować lek wyłącznie po uzgodnieniu tego z lekarzem. 

Do rozważenia przed przyjmowaniem leku:
- alergie - poinformuj lekarza, czy kiedykolwiek wystąpiły u ciebie reakcje alergiczne na ten lek lub inne leki; poinformuj też, czy masz jakieś inne rodzaje alergii, np. na żywność, barwniki, konserwanty lub zwierzęta; starannie przeczytaj na etykiecie lub opakowaniu składniki.
- dzieci - odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone; nie wiadomo, czy minoksydyl jest szkodliwy dla dzieci; bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały potwierdzone.
- podeszły wiek - badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały, żeby minoksydyl powodował specyficzne problemy ograniczające użyteczność w podeszłym wieku; badania wykazały, że lek działa najlepiej u młodszych pacjentów o jeszcze krótkiej historii utraty włosów; nie badano działania leku u pacjentów w wieku powyżej 65 lat.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady