Fryzury męskie

 

Fryzury męskieMęskich typów fryzur można wyliczyć bardzo wiele i są one inne niż fryzury spotykane u kobiet. W rzeczywistości wymagają one takiej samej staranności, rozwagi i zastanowienia przed wykonaniem fryzury u siebie.

Podstawowe informacje na temat męskich fryzur.
Większość mężczyzn nosi krótkie włosy. Wymagają one częstych cięć, odpowiedniej pielęgnacji i poświęcanej uwagi. Ponadto, w czasie ciężkich ćwiczeń, uprawiania sportów i innych prac fizycznych, ludzie mogą być bardziej podatni na spocenie i przetłuszczanie się włosów. Wymagają więc one specjalnych szamponów i odżywek, by zachować zdrowie. Mężczyźni, częściej również niż kobiety, cierpią z powodu wypadania włosów. Dostępne są produkty lecznicze spowalniające lub odwracające ten proces. Wielu mężczyzn również może wybrać kolor, kiedy są zmuszeni do farbowania pojawiających się siwych włosów.
Mężczyźni, tak samo, jak kobiety, dbają o atrakcyjną fryzurę, nie chcąc marnować wiele czasu każdego dnia na układanie włosów. Włosy mężczyzn, tak samo, jak włosy kobiet, mogą różnić się kolorem, delikatnością, strukturą, stopniem naturalnego polokowania i innymi parametrami, więc ważne jest, aby znaleźć właściwe cięcie podkreślające najlepsze cechy. 
Należy wziąć pod uwagę kształt twarzy i rozważyć zarówno dłuższe, jak i krótsze fryzury. Strzyżenie włosów u mężczyzn musi być wykonywane regularnie, zazwyczaj częściej, niż robi się to u kobiet, zwłaszcza w przypadku krótkich stylów, które będą wyglądały nieestetycznie, nawet z nieco dłuższymi włosami. 

Niektórzy mężczyźni wolą dłuższe fryzury i jeśli włosy są bardzo długie, mogą je zaplątać w warkoczyki lub związywać w koński ogon. Może to być atrakcyjny styl dla wielu mężczyzn. Powinni oni pamiętać, że długie włosy podatne są na uszkodzenia oraz wymagają poświęcenia większej ilości czasu w celu utrzymania ich w dobrym stanie. 

Mężczyzna w salonie fryzjerskim.
Męskie cięcia włosów są pozornie proste, ale mogą stać się wyzwaniem. Odwiedzając salon fryzjerski masz gwarancję, że doświadczony stylista odpowiednio zaopiekuje się twoimi włosami. Wielu mężczyzn inspiracje na swoje fryzury czerpie z czasopism i fryzur sławnych ludzi. Wtedy łatwiej też profesjonalnemu styliście jest się dostosować do wymagań klienta. Stylista może również doradzić, których produktów do włosów używać, aby wyglądały ładnie i były zdrowe.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady