Wystrzępiona fryzura

 

Wystrzępiona fryzuraNazwa tej fryzury wzięła się od słowa „strzępy”. Włosy obcięte są warstwami, co daje efekt bałaganu na głowie. To fryzura popularna od dawna i można ja uzyskać obcinając włosy na wiele różnych sposobów. Po pierwsze, należy wyjaśnić na czym polega dokładnie. A mianowicie polega na cieniowaniu, czyli obcinaniu włosów na różnych wysokościach. Dzięki temu otrzymujemy warstwy włosów krótszych i dłuższych. Stąd też nazywa się ją czasem fryzurą warstwową. Włosy można cieniować mniej lub bardziej, dlatego można ją wykonać na każdej długości włosów.

Postrzępione fryzury są idealne dla kobiet o okrągłych lub nawet pulchnych twarzach, bo sprawiają, że twarz wygląda szczuplej, jak również dla kobiet o grubych włosach, gdyż po cieniowaniu na poszczególnych warstwach włosów jest mniej. Świetna jest także dla kobiet z ciężkimi kręconymi włosami, ponieważ nadaje włosom lekkości.

Dlaczego warto wybrać taką fryzurę?
Wystrzępiona fryzura pasuje prawie każdemu. Kolor włosów nie ma większego znaczenia, ale szczególnie dobrze wygląda na włosach brązowych lub mysiego koloru z rozjaśnionymi pasemkami. Jedną z wielkich zalet jest to, ze bardzo łatwo taką fryzurę zrobić, a kolejną, że niektóre nie potrzebują suszenia suszarką i wyglądają dobrze nawet jak wyschną same.

Wystrzępiona fryzura na krótkich i średniej długości włosach.
Średnia długość twoich włosów w tej fryzurze daje możliwość związania ich w kucyk lub takie upięcie, by nie leciały na twarz. Zaś krótkie włosy w tej fryzurze pasują młodym dziewczynom. 

Tak nie równo obcięte włosy są dość często spotykaną fryzurą, ze względu na łatwe utrzymanie i wszechstronność. Bez względu na to, jaką długość włosów zdecydujesz się nosić w tej fryzurze zawsze możesz ja urozmaicić jakimiś pasemkami lub farbowaniem na kolor inny niż twój naturalny. Możesz też zrobić sobie cieniowaną grzywkę dla zaakcentowania całej fryzury i odpowiedniego wykończenia całości wyglądu. 

Nie mniej jednak nie tylko kobiety noszą wystrzępioną fryzurę. Wielu mężczyzn także wybiera ten styl. 

Jeśli interesuje cię jakaś postrzępiona fryzura, ale nie masz na nią pomysłu wystarczy kupić specjalny magazyn, który jest pełen pomysłów i inspiracji.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady