Fryzury odpowiednie dla grubych włosów

 

Fryzury odpowiednie dla grubych włosówFryzury dla grubych włosów obejmują szeroką gamę możliwości. Włosy grube mogą być cięte tak, by nie straciły na objętości lub cięte tak, by wydawały się cieńsze. Rozróżniamy fryzury proste, kręcone, średnie, krótkie i długie. Grube włosy są o tyle wygodne, że pasuje do nich prawie każda fryzura.

Grube włosy bywają ciężkie i mało wymagające pod względem kształtu twarzy, dlatego są często wielowarstwowe. To nadaje włosom i tym samym twarzy lekkości. Krótkie fryzury mogą nadawać dużo objętości, więc rozważ wykorzystanie niektórych warstw i cieniowanie, by utrzymać objętość na rozsądnym poziomie. 

Tradycyjny bob.
Jeśli chcesz swoje grube włosy wykorzystać do zrobienia prostej, stonowanej fryzury, rozważ tradycyjnego boba. Obetnij całość włosów do ramion. Jedynym akcentem dodającym lekkości może być krótsza grzywka. Warto wykorzystać bardzo subtelne cieniowanie końcówek. Jest to prosta fryzura, ale nadal bardzo seksowna fryzura, najbardziej odpowiednia dla szczupłych twarzy. 

Odwrócony bob. 
Jeśli masz na myśli krótka fryzurę, obcięta pod pewnym kątem na grubych włosach, to z pewnością chodzi o tzw. odwróconego boba. Odwrócony bob jest bardzo krótki z tyłu i dłuższy, na długość od ramienia do policzka, z przodu. Włosy po bokach mogą być obcięte asymetrycznie, co nieco zaokrągli kształt twarzy. Zazwyczaj nie stosuje się grzywek, ale nie jest ona wykluczona np. zaczesana na bok lub obcięta pod pewnym kątem. Upewnij się, że takie ścięcie nie przyprawi fryzury o zbytnią puszystość, z której znane są grube włosy. 

Naturalna długość. 
Długie fryzury wyglądają niesamowicie na grubych włosach. Jedną z takich fryzur jest owalne cięcie tzn. takie, by włosy były dłuższe z tylu i krótsze na bokach, w kierunku podbródka, co łagodzi ostre rysy twarzy i wygląda bardzo seksownie. 

Artystyczny nieład na średniej długości włosach. 
Artystyczny nieład doskonale wygląda na gęstych włosach i pozwala zmienić optycznie kształt twarzy. Obetnij włosy do ramion, możesz zrobić grzywkę lub nie. Grube włosy, zwykle, prezentują się dobrze i bez grzywki. Wystrzęp i pocieniuj końcówki. Zastosuj też warstwy wokół twarzy zależnie od kształtu twarzy, jaki chcesz uzyskać. I gotowe. 

Fale.
Jeśli masz włosy falowane i grube, unikaj zbyt krótkich fryzur, gdyż takie ciecie możesz przypłacić efektem przypominającym ptasie gniazdo na głowie. Włosy obetnij do ramion lub dłużej. Dodaj lekkie cieniowanie i wystrzępienie na końcówkach, szczególnie przy twarzy. Włosy z tyłu obetnij prosto.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady