Plecionki dla mężczyzn

 

Plecionki dla mężczyznCienkie warkoczyki są jednym z najbardziej powszechnych rodzajów plecionek dla mężczyzn, a szczególnie popularne są wśród Afro-Amerykanów, jest jeszcze kilka innych rodzajów plecionek, które mogą nosić wszyscy zainteresowani noszeniem dłuższych włosów.

Historia plecionek dla mężczyzn.
Ludziom w całej Afryce, Japonii, Chinach i obu Amerykach tradycyjnie rosły długie włosy i nosili je zaplecione w warkocze. Było w tym coś szlachetnego. Splecione włosy noszono szczególnie w Azji. W Afryce warkocze często oznaczały wojowników, a Indianie nosili długie warkocze ozdobione piórami.
Warkocze były postrzegane jako symbol siły, męstwa i szlachetności, były one również uznane za praktyczne. Warkocze pozwalały utrzymać porządek i większą czystość na głowie. Kiedy ludzie nie myli włosów regularnie, bo było to kosztowne i niepraktyczne, plecionki pozwalały zachować włosy w zdrowiu.

Modne męskie warkocze.
Małe ciasne warkoczyki, zaplatane na całej głowie, są czasochłonne i dość trudne do stworzenia, stąd też wzięła się popularność znających się na tym stylistów. Jednak, gdy włosy są już zaplecione, to bardzo łatwa jest ich pielęgnacja. Pomysł tych plecionek powstał w Afryce Północnej i nadal jest stosowany w wielu krajach, choć w części noszą tą fryzurę wyłącznie kobiety. Zaś na Zachodzie, tak zaplatane warkoczyki noszą głównie czarnoskórzy mężczyźni. 
Trzeba zauważyć, że chociaż warkoczyki są stylowe i łatwe w pielęgnacji, osoby o skórze suchej powinny korzystać z wysokiej jakości olejów, by zapobiec łupieżowi. Ważny jest również wybór odpowiedniego stylisty. Warkoczyki mocno ciągną za włosy, co może doprowadzić do ich wypadania. Dobry stylista użyje minimalnego napięcia włosów do stworzenia fryzury i wykorzysta najlepsze produkty dla twojego rodzaju włosów, by zachować zdrowie i elastyczność. 

Inne plecionki dla mężczyzn.
Dla mężczyzn o prostych włosach średniej długości do długich, styl spopularyzował Orlando Bloom jako Legolas w filmie „Lord of the Rings”. Musisz wyszczotkować włosy gładko, zaczesać je do tyłu i zrobić długi warkocz, dodać dwa cienkie warkocze po bokach i gotowe.
Osoby, których długość włosów sięga tylko do brody, często zaplatają je w jeden warkocz zaczynający się na czubku głowy. Jest to wygodna fryzura, ponieważ utrzymuje włosy z dala od twarzy i dodaje nieco uroku.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady