Naturalna pielęgnacja włosów

 

Naturalna pielęgnacja włosówDla osób dbających o ochronę środowiska, naturalna pielęgnacja włosów jest oczywista. Przed wyborem serii produktów do pielęgnacji włosów, ważne jest, aby zrozumieć zarówno zalety, jak i ograniczenia z tego płynące. Naturalna pielęgnacja chroni środowisko naturalne i utrzymuje włosy w zdrowiu.

Rodzaje naturalnych produktów do pielęgnacji włosów. 
Dbałość o włosy nie oznacza niemytych, nie ułożonych włosów, nie oznacza też używania wyłącznie piasku lub soli, jako środka czyszczącego. Naturalna pielęgnacja obejmuje dziś szereg naturalnych produktów z formułami podobnymi do całkowicie sztucznych marek. Znajdujemy produkty dodające objętości, mieszanki dla poszczególnych rodzajów włosów (grzywki, kręcone, tłuste, itp.), odzywki i wiele innych. 
Jednocześnie, naturalna opieka nie obejmuje zazwyczaj farbowania włosów, prostowania, lokowania ani kuracji leczniczych. Włosy chronimy naturalnymi sposobami zależnie od wieku i rodzajów stylizacji.

Wybór odpowiedniego produktu.
Istnieje kilka różnych rodzajów naturalnych produktów do pielęgnacji włosów, z różnymi poziomami "naturalności", w zależności od poziomu ekologiczności. Podstawowe rodzaje produktów obejmują:

- Wszystkie naturalne preparaty głównych marek. Na ogół nie zawierają one sztucznych barwników, ani zapachów i nie są testowane na zwierzętach. Zdarza się, że nie są w 100% naturalne, ale dzieje się tak dlatego, że niektóre substancje chemiczne są stosowane do stabilizacji lub konserwacji. Wiele z tych produktów jest dostępnych w dużych sklepach.
- Serie produktów ekologicznych. Formuły te nie zawierają żadnych sztucznych substancji chemicznych. Są one na ogół droższe i trudniej je dostać. Produkty te zazwyczaj można zamówić na stronach internetowych lub znaleźć w sklepach, które oferują szereg produktów ekologicznych. 
- specjalne produkty przeznaczone do pielęgnacji struktury włosów Afro-Amerykanów.

Porady.
Naturalne sposoby lokowania włosów są mniej szkodliwe, niż chemiczne sposoby wykorzystujące ciepło. Oprócz wykorzystywania produktów ekologicznych, naturalna pielęgnacja włosów wymaga świadomości, jak niektóre czynności chronią włosy.
Naturalne porady obejmują:

- Prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez picie dużych ilości wody, nie palenie papierosów (dym może uszkodzić i wysuszyć włosy) i odpowiednia diety w celu zapewnienia białka i innych składników odżywczych.
- Chodzenie w czepku ba basen w celu ograniczenia kontaktu z chlorowaną wodą.
- Kapelusz chroniący włosy przed nadmiernym słońcem i promieniowaniem UV.
- Unikanie narzędzi, takich jak suszarki do włosów, czy lokówki powodujących uszkodzenia włosów. 
- Unikanie zbyt częstego mycia włosów, gdyż może to spowodować wysuszenie.
- Traktuj włosy delikatnie podczas rozczesywania i układania, by zminimalizować uszkodzenia.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady