W jaki sposób dbasz o swoje włosy?

 

W jaki sposób dbasz o swoje włosy?Kiedy spotkasz kogoś ze wspaniałymi i błyszczącymi lokami na długich włosach, zadajesz pytanie: "Jak dbasz o swoje włosy?”. Rodzaj włosów odgrywa dużą rolę w zakresie ochrony zdrowia włosów i mieszków włosowych. Istnieje wiele wskazówek względem pielęgnacji włosów i wiele sztuczek, które przywracają blask każdemu rodzajowi włosów. Wspaniałe efekty możesz uzyskać dzięki prostym codziennym czynnościom. Znajdź więc odrobinę czasu dla swoich włosów.

Jak wygląda twoja codzienna pielęgnacja włosów?
Pielęgnacja włosów rozpoczyna się codzienną pielęgnacją i ochroną. Zamiast inwestować w kosztowne produkty do pielęgnacji włosów i narzędzia do modelowania, można poprawić stan zdrowia przez zrozumienie indywidualnych potrzeb włosów.

Utrzymywanie włosów w czystości. 
Niektórzy mężczyźni i niektóre kobiety myją włosy codziennie, choć nie zawsze jest konieczne. Jest to zależne od aktywności człowieka i stanu włosów. Włosy suche należy myć raz na około trzy dni w tygodniu, a tłuste mogą wymagać nawet codziennego mycia w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu. Pamiętaj, że procesy chemiczne, takie jak koloryzacja włosów również będą wpływać na częstość mycia. Zaś codziennie mycie sprzyja wypłukiwaniu się koloru i zmniejsza jego trwałość. Czy stosowanie szamponu co kilka dni ma wpływ na zdrowie włosów? Tak. Zdrowie włosów znacznie się poprawić. Spróbuj zastosować specjalny proszek usuwający nadmiar oleju ze skóry głowy, a zyskasz dodatkowy dzień bez konieczności mycia i tym samym zniszczenia włosów. 

Jak szczotkować włosy?
Łatwo jest wyskoczyć z pod prysznica i rozpocząć energicznie czesanie mokrych włosów, ale pamiętaj, że agresywne szczotkowanie mokrych lub wilgotnych włosów powoduje pękanie oraz rozdwajanie się końcówek. Jeśli się spieszysz i chcesz szybko rozczesać włosy, nałóż lekką odżywkę na końcówki włosów i czesz włosy od góry do dołu, grzebieniem o dużych zębach, a nie szczotką do włosów. Codziennie szczotkowanie pomoże stymulować skórę głowy i rozprowadzić sebum skóry głowy na całej długości włosa, dodając blasku i nawilżenia suchym i matowym końcówkom.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady