Jak usunąć piasek z włosów?

 

Jak usunąć piasek z włosów?Jak usunąć piasek z włosów? To pytanie wszystkich plażowiczów i rodziców małych dzieci. Na szczęście istnieje kilka technik, dzięki którym można łatwo i dokładnie usunąć piasek z włosów i zminimalizować piaszczyste uczucie na głowie.

Unikanie piasku.
W pierwszej kolejności, najlepszym sposobem na pasek we włosach jest unikanie dostania się piasku do włosów. Koński ogon lub plecionki zminimalizują obszar głowy, na który dostaje się do piasek, dzięki czemu mniej jest go we włosach. Kapelusz, w szczególności w wietrzny dzień, również w dużym stopniu zapobiegnie dostaniu się piasku do włosów. Jeśli opalasz się na plaży, postaraj się o czysty ręcznik do wycierania, co zapobiegnie przypadkowemu dostaniu się piasku we włosy. Podczas pływania, unikaj moczenia głowy w wodzie blisko brzegu, gdyż niesie ona z sobą zazwyczaj duże ilości piasku. 

Jak usunąć piasek z włosów.
Nie ważne jak bardzo będziesz pilnować, żeby piasek nie dostał się do włosów i tak ci się to nie uda w zupełności. Dostanie się pasku do włosów jest po prostu nieuniknione. W szczególności małym dzieciom bawiącym się w piasku, dostaje się piasek we włosy, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, aby usunąć piasek z włosów łatwo i bezboleśnie.
Zanim skorzystasz z którejś z technik, pierwszym krokiem niech będzie wytrząśnięcie piasku z włosów, na tyle, na ile to możliwe. Głowę przekręć do góry nogami, zacznij potrząsać głową i przeczesywać włosy palcami. Jeśli masz zbyt dużo piasku we włosach, ten sposób może być nie w pełni skuteczny. Zastosuj wtedy inne techniki.

Wyczesywanie grzebieniem.
Czesanie włosów dobrym grzebieniem może pomóc usunąć wiele piasku. W tej metodzie włosy mogą być mokre lub suche. 

1. Zacznij od usuwania większych grudek piasku z włosów.
2. Następnie zacznij przeczesywanie włosów gęstym grzebieniem od góry do dołu.
3. Ruchy niech będą płynne 
4. Przeczesuj każdą partie kilka razy w celu pozbycia się możliwie największej ilości pasku.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady