Tłuste włosy - Przyczyny i rozwiązania

 

Tłuste włosy - Przyczyny i rozwiązaniaWłosy cienkie ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania często określane są mianem "tłustych" włosów. Tego typu włosy są trudne do układania i łatwo się sklejają.

Skąd biorą się tłuste włosy?
Niezależnie od tego jak i dlaczego to się dzieje, tłuste włosy są bezpośrednio związane z nadprodukcją sebum - woskowego rodzaju substancji naturalnie produkowanego w organizmie, który naturalnie nawilża i zmiękcza włosy. Sebum jest produkowany przez gruczoły łojowe. 

Tłustość włosów jest bezpośrednio związana z obecną ilością oleju na skórze głowy. Ludzie o cienkich włosach mają włosów więcej niż osoby o innych strukturach włosów. W związku z tym, na głowie znajduje się więcej gruczołów łojowych, a tym samym istnieje możliwość nadmiernej produkcji łoju.

Zmiany hormonalne również wpływają na tłustość włosów i problemy ze skórą. Jest to bardziej prawdopodobne w okresie dojrzewania niż menopauzy.

Niektórzy eksperci uważają, że chroniczne przetłuszczanie się włosów może prowadzić do innych długoterminowych problemów z włosami, w tym potencjalnej utraty włosów, wyprysków skóry głowy lub łupieżu.

Ogólnie można podzielić włosy na dwa rodzaje włosów przetłuszczających się:
1. tłuste włosy od nasady, aż po końce;
2. tłusta skóra głowy i włosy u nasady, przy czym suche końcówki.

Tłuste włosy mogą być spowodowane przez:
1. predyspozycje genetyczne w kierunku tłustej skóry głowy; tłuszcz rozprzestrzenia się na całą długość włosów;
2. włosy normalne, bez uwarunkowania genetycznego w kierunku tłustości; włosy są traktowane niewłaściwie i to niewłaściwa pielęgnacja powoduje tłustość skóry głowy, a następnie całych włosów;
3. brak regularnego oczyszczania włosów, co powoduje gromadzenie się toksyn, zanieczyszczeń i innych substancji powodujących tłustość. 

Czy istnieje predyspozycja genetyczna do włosów przetłuszczających się, czy nie, niewłaściwe wykorzystanie produktów do pielęgnacji włosów może prowadzić do przetłuszczania się skóry głowy i włosów. 

Nieregularne mycie włosów, predysponowanych genetycznie do tłustości lub nie, może spowodować nagromadzenie oleju. Nawet włosy, ze skłonnością do suchości, mogą w takich przypadkach przetłuścić się u nasady.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady