Problem grubych włosów

 

Problem grubych włosówBardzo grube włosy też mogą być czasem irytujące. Trudno je układać, czyścić, suszyć, czy zachowywać w czystości. U dzieci gęste włosy mogą stać się przyczyną problemów, takich jak kołtuny, wszy. Bywają również trudne w utrzymaniu. Grube włosy, szczególnie w przypadku grubych, falistych lub kręconych włosów, dają efekt baldachimu na głowie, co nie zawsze dobrze się prezentuje.

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów może być cieniowanie (przerzedzanie) włosów. Salony piękności świadczą tą usługę, ale wydawanie pieniędzy za każdym razem nie jest dobrą opcją. Lepszą alternatywą jest to, aby dowiedzieć się jak można cieniować włosy w domu. Dzięki tej umiejętności z pewnością poprawisz wygląd swojej fryzury. 

Jak pocieniować włosy w domu samemu przy użyciu specjalnych nożyczek? 
Przerzedzanie grubych włosów w domu może się naprawdę proste, gdy nauczysz się, używać specjalnych do tego celu nożyczek. Owe nożyczki dostępne są w salonach piękności i drogeriach. Są one znane jako "degażówki". Zakup jedną parę i naucz się ich używać zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej:
- umyj włosy, nałóż odżywkę i wysusz, użyj suszarki jeśli to konieczne;
- rozczesz włosy i ułóż w stylu w jakim zazwyczaj je nosisz, w przypadku włosów kręconych lub falistych niezbędna może być prostownica;
- określ obszary na głowie, które chcesz przerzedzić i podziel włosy na mniejsze partie;
- wyodrębnij jedną partię włosów, na połowie ich długości ustaw nożyczki do cieniowania;
- ciapnij jeden raz, natychmiast otwierając nożyczki, obcięte włosy usuń, a powstałe pasmo przeczesz grzebieniem;
- analogicznie postępuj z pozostałymi pasmami włosów;
- jeśli uważasz, że pierwsze cięcie nie przerzedziło sekcji włosów wystarczająco, ciapnij pasmo drugi raz, tym razem ustawiając nożyce na 1/3 długości włosów;
- w przypadku włosów prostych i falistych dwa cięcia będą wystarczające, natomiast w przypadku kręconych może być konieczne trzecie ciecie.

Porady dotyczące cieniowania włosów w domu.
Jeśli nie zamierzasz korzystać z degażówek, to następujące wskazówki mogą być przydatne.
- używaj produktów, takich jak szampony i odżywki do włosów puszystych, dzięki którym włosy zmniejszą swoją objętość;
- wybierz fryzurę, do której przerzedza się włosy brzytwą lub w której obcina się włosy warstwowo;
- pomoże prostownica do włosów;
- przed myciem nałóż na włosy grubą warstwą majonezu i pozostaw na pół godziny, to pomoże zmniejszyć objętość włosów, a przynajmniej sprawi że włosy wydadzą się cieńsze po umyciu.

Teraz, gdy wiesz, jak sprawić, by włosy wyglądały cieniej, spróbuj czy zdołasz zrobić to samodzielnie. W nauce możesz poprosić o pomoc fryzjera. Należy zachować ostrożność podczas przerzedzania kręconych włosów, ponieważ bardzo trudne jest obcinanie i przerzedzanie ich równo. Pamiętaj, aby nie przesadzić w tych zabiegach, bo inaczej twoja fryzura może wyglądać zabawnie.-->


MENU

Strona główna

Jak zacząć?


Galerie interaktywne

Przykładowa twarz

Twoje foto


Video

U Fryzjera

Galerie fryzur

Salony

Stylizacja


Galerie fryzur

Damskie krótkie

Damskie średnie

Damskie długie

Męskie różne

Fryzury ślubne

Włosy kręcone

Fryzury gwiazd


Czytelnia

Brwi

Depilacja

Długość

Farbowanie

Klasyczne

Grzywka

Kolor

Kręcone

Łysienie

Modne fryzury

Ozdoby

Porady